лого Лого journey-assist. Со

Патување - Помош

Секогаш добро време за добро патување

Добредојдовте на нашиот портал за патувања Journey-assist!

   Нашата мисија е да ви помогнеме во организирање независно патување! Без разлика дали тоа е работа или едукативни патувања, тематски патувања, туристички патувања, патувања со фотографии или само патување заради релаксација. Тука ќе ги најдете сите информации што ви се потребни за да го направите ова. Почнувајќи од интерактивни мапи со атракции и завршувајќи со совети и прегледи на искусни туристи, со извештаи за фотографии и видео.

Исто така, на порталот можете да најдете значителна количина корисни информации за многу земји, атракции и други интересни објекти во нив.

За особено комуникативни, порталот дава можност објавете ги вашите статии, споделете ги вашите совети и животни хакови, оставете ги вашите повратни информации и приказните за патувања.

Информации за организирање на независно патување

Најпопуларни дестинации за патувања

Написи објавени овде регистриран посетители на нашиот портал. Се разбира, вашиот напис или преглед исто така може да се појави тука. Написи што вклучуваат корисни совети, препораки, описи на интересни места, прегледи и такви работи. Се разбира, пред објавувањето, сите статии се модерирани за релевантноста на содржината

За да ја креирате вашата публикација, одете на вашата лична сметка или само кликнете ОВДЕ

ВиетнамЛаосТајланд
ИндијаМалдивиФилипини
ИндонезијаКинаШри Ланка
КамбоџаСингапурЈапонија
Турција  

Сите публикации за азиските земји

Источна Анадолија

7 прекрасни региони на Турција

7 најубави региони во Турција Содржина 97 проценти од големата копнена маса на Турција лежи во Азија, со три проценти од нејзината територија лоцирана на Балканскиот полуостров во Југоисточна Европа, одделена од остатокот на земјата со Босфор, Мраморното море и Дарданелите. Турција се граничи со егејско, црно и медитеранско море и има долго прекрасно крајбрежје. Многу ...
Прочитајте целосно
Плажа Капутас

10 најдобри плажи во Турција

Топ 10 плажи во Турција Содржина Турција е античка крпеница на култури, народи и пејзажи. Со Источна Европа од една страна и Азија од друга страна, Турција ја обликува својата долга историја под влијание на империите, културните врски и трговските патишта што минуваат низ неа. Неговите природни предели и крајбрежјето ...
Прочитајте целосно
Сина џамија

10-те најдобри атракции во Истанбул Турција

10-те најдобри атракции во Истанбул Содржина на Турција Истанбул е град кој е добар во зачувување на својата култура и историја, мешајќи ги во возбудлив град кој има што многу да им понуди на патниците од целиот свет. Основан во неолитската ера, Истанбул денес е модерен град кој останува верен на своето историско наследство благодарение на неговите џамии, базилики и ...
Прочитајте целосно
Остров Халмахера во Индонезија (област 18 км 040) - Халмахера

10 најголеми острови во Индонезија

Индонезиски 10 најголеми острови Содржина Индонезија е најголемата островска група во светот, со не помалку од 17 000 острови покриени со џунгла крај брегот на Азија. Пет острови се сметаат за големи поради нивната огромна големина, додека останатите се поделени помеѓу 30 помали индонезиски архипелази. Ви го претставувам вашето внимание на 10-те најголеми острови во Индонезија. десет
Прочитајте целосно
Плажа Танјунг Аан

10 најдобри плажи на островот Ломбок во Индонезија

Топ 10 плажи Ломбок во Индонезија Содржина Патниците доаѓаат во Ломбок од многу причини. Тие можеби ќе сакаат да ја истражат природата или да научат повеќе за оваа заедница претежно муслиманска островска. Други само сакаат да видат некои од најдобрите плажи на Ломбок, да се сончаат и евентуално да го нуркаат, нуркаат и сурфаат. Ете го ...
Прочитајте целосно
Зајдисонце. Острови Раџа Ампат

10 најдобри острови во Индонезија

Индонезиска содржина на 10 најдобри острови Индонезија се наоѓа помеѓу Индискиот и Пацифичкиот океан и веднаш над екваторот. Оваа единствена земја има над 17 000 различни острови. Најпознатите острови како Јава, Суматра и Борнео се едни од најголемите во светот, но вреди да се посетат и помалите. Иако не
Прочитајте целосно

Обединетото КралствоУкраинаЧехия
ГерманијаФранцијаШвајцарија
ИрскаХрватскаГрција
ШпанијаЦрна ГораПолска
НорвешкаРоманија 

Сите публикации за европските земји

Јура брег

Топ 10 дестинации за посета во Англија

Топ 10 дестинации за посета во Англија Содржина Англија е одлично место за посета, без разлика дали патниците одат на своето прво или XNUMX-то патување во странство. Ова е делумно затоа што не постои јазична бариера за говорителите на англиски јазик, иако тука може да се слушнат јазици од целиот свет. Новајлиите можеби само сакаат да ...
Прочитајте целосно
Палата на Вестминстер

10-те најдобри атракции во Лондон Велика Британија

Топ 10 работи што треба да се направат во Лондон Обединетото Кралство Содржина Бучен, жив и мултикултурен Лондон е еден од најголемите градови во светот со население од 8 милиони жители. Тој е водечки глобален град на култура, мода, финансии, политика и трговија и останува еден од најпосетуваните градови во светот од меѓународни туристи. Градот има многу познати обележја, а ...
Прочитајте целосно
Западен Брег

6 најубави региони во Финска

Фински 6 најубави региони Содржина Една од најсеверните земји во светот, Финска е одлично место за истражување, бидејќи е дом на огромни шуми и неверојатен број езера што се формирале по последното ледено доба, кога глечерите изделкале многу пејзажи во регионот. На своето долго крајбрежје, кое се граничи како ...
Прочитајте целосно
Сибиу град

10 интересни дестинации во Романија

10 интересни дестинации во Романија Содржина Романија, сместена на Балканскиот полуостров, е земја на контрасти. Земјата на поранешниот источен блок за многу години им припаѓаше на Унгарците, Османлиите и Римјаните, кои и го дадоа името на земјата. Земјата е исполнета со необични стари градови, планински одморалишта кои нудат одлични можности за скијање и растечки ...
Прочитајте целосно
Молдавија (Молдавија) ​​- регион во Романија

9 најубави региони на Романија

9 најубави региони на Романија Содржина Романија, која се наоѓа во југоисточна Европа, е најголемата земја во овој регион и главно е составена од планини, ридови и широко отворени рамнини, низ кои тече реката Дунав, што води до прекрасниот брег на Црното Море. Импресивните Карпати се издигнуваат над територијата на земјата, но во реалноста ...
Прочитајте целосно
Риомаџоре

5 прекрасни градови на Цинк Тере. Италија

5 прекрасни градови во Чинк Тере. Италија Содржина Cinque Terre е несомнено една од најубавите области во Италија. Посета на барем некој од неговите градови ќе го потврди ова. Cinque Terre е создаден за да украсува разгледници. Пет нејзини градови се наоѓаат во северозападна Италија, на стрмни ридови и високи карпи со поглед на Средоземното Море ...
Прочитајте целосно

КенијаНамибијаТанзанија
МадагаскарМароко 

Сите публикации за африканските земји

Град Маракеш (Маракеш)

Топ 10 дестинации во Мароко

Топ 10 дестинации во мароко Содржина Хамфри Богарт и Ингрид Бергман можеби му дадоа на светот Казабланка, најголемиот град во земјата, но Мароко има што да види надвор од овој славен град. Оваа поранешна француска колонија им дава можност на патниците да го искусат животот на античките арапски и берберски култури, да се сончаат на плажите ...
Прочитајте целосно
Синиот град - Шефчауен

10-те најдобри знаменитости и обележја на Мароко - TripAdvisor

Топ 10 атракции во Мароко Содржина Крајбрежјето и фасцинантен пејзаж на Мароко, со долги плажи, утврдени пристаништа за риболов, бујни оази и високите планини Атлас, може да бидат од интерес за патниците. На ова додадете ги империјалните градови Фез, Мекнес и Маракеш, со нивните одлични примери на рана исламска архитектура, а вие ...
Прочитајте целосно
Плажа Лас Куевас, Асилах

10 најдобри плажи во Мароко

Топ 10 марокански плажи Содржина Крајбрежјето на Мароко се протега покрај Атлантскиот океан на запад и Средоземното море на север, што значи дека има огромен број плажи за посета и уживање. Постојат многу фантастични дестинации за воодушевените сурфери и watersубители на спортови на вода, и нема ...
Прочитајте целосно
Мртовечки храм на Хатшепсут

10 најимпресивни антички египетски храмови

10 најимпресивни антички египетски храмови Содржина на Египет Историјата на античката египетска архитектура се враќа илјадници години наназад. Најраните египетски храмови биле изградени околу средината на 4 милениум п.н.е. и биле само скромни структури од трска. Последниот храм, користен од античките Египќани за наменетата цел, служел како храм сè до 6 век од нашата ...
Прочитајте целосно
Национален парк Намиб-Науклуфт во Намибија

10 најдобри места за посета во Намибија

Топ 10 места за посета во Намибија Содржина Југозападна Африка е дом на Намибија, поранешна германска колонија, која се стекна со независност дури во 1990 година. Намибија е позната по својата индустрија за дијаманти и култура на плукање, како и неверојатен број природни атракции. Ако вашата идеја за одмор од соништата вклучува многу активни авантури ...
Прочитајте целосно

Вода Кеј, Утила

10 најдобри плажи во Хондурас

Топ 10 плажи во Хондурас Содржина Добрата плажа е секогаш добра, особено ако плажата е во друга земја. Плажите на Хондурас во Централна Америка нема да ве разочараат. Крајбрежјето на Хондурас е 750 км (470 милји), поделено помеѓу копното и Карибите. Со толку многу плажи, сигурно ќе најдете плажа што ...
Прочитајте целосно
Утила (Штила) во Хондурас

Топ 5 острови во Хондурас

Топ 5 острови во Хондурас Содржина Опкружен со Гватемала, Салвадор, Никарагва, Карипско Море и Тихиот океан е земја Хондурас. Контакт Хондурас има што да понуди, а градовите како Тегусигалпа и Сан Педро Сула се културни центри. Земјата исто така има одлични плажи и локации кои го одземаат здивот, како што е Националниот парк Кусуко. Иако
Прочитајте целосно
Резерва Национален парк Пантонал

5 најубави региони на Бразил

5 најубави региони на Бразил Содржина Бразил е јужноамерикански гигант. Тоа е најголемата земја на континентот и петта по големина земја во светот. Тоа е дом на некои од најнаселените и најпознати градови во светот; како Рио де Janeанеиро, и секој може да ја замисли оваа позната крајбрежна метропола. 5 најубави ...
Прочитајте целосно
Резерва Едуардо Авароа. Боливија

10-те најдобри знаменитости и обележја на Боливија - TripAdvisor

Најдобри 10 содржини во Боливија Содржина Боливија е една од највисоките и најоддалечените земји на земјата, од кои повеќето остануваат недопрени од времето. Боливија е дом на повеќе домородни народи од која било друга земја во Америка. За патниците, Боливија нуди разновидна мешавина од мултинационални културни искуства, прекрасни природни предели и екстремни авантури. Замислувам ...
Прочитајте целосно
Островите Галапагос во Еквадор. Чуда на природата

10 најдобри места за посета во Еквадор

Топ 10 места за посета во Еквадор Имено по Екваторот што се протега низ целата земја, Еквадор е земја што нуди нешто за секого. Започнува со една и пол илјади километри крајбрежје со прекрасни плажи, а оттаму до Андите и дождовните шуми на сливот на најтечната река во светот - ...
Прочитајте целосно

Голема сина дупка

10 најдобро рангирани туристички атракции во Белизе

Топ 10 туристички атракции во Белизе Содржина Замислете земја со тропски плажи, корални гребени, пештерски формации, егзотичен жив свет и лежерна карипска атмосфера. И по должината на брегот на оваа земја е вториот по големина корален гребен во светот, а урнатините на античките храмови се расфрлани низ нејзината џунгла. Ако мислите дека таква земја ...
Прочитајте целосно
Национален парк Мануел Антонио

10 најинтересни места во Костарика

Сместена помеѓу Никарагва и Панама, Костарика може да се пофали со најголема густина на флора и фауна во светот, покрај разновидниот пејзаж на планини, долини, шуми, вулкани, плажи, езера и реки. Патувањето по него никого не остава рамнодушен.Еве го мојот рејтинг од 10-те најинтересни ...
Прочитајте целосно

Езерото Матесон

12 најубави езера во Нов Зеланд

12 од најубавите езера на Нов Зеланд Содржина Сместено во Тихиот океан југоисточно од Австралија, Нов Зеланд е составен од два главни острови и е познат по своите високи планини и зачудувачки природни предели. Поголемиот дел од земјиштето на островите е територија на национални паркови, особено на Јужниот остров, каде скоро целиот западен брег долж ...
Прочитајте целосно
Населби во Гленорхи

7 најдобри дневни патувања од Квинстаун Нов Зеланд

7 најдобри дневни патувања од Квинстаун Содржина на Нов Зеланд Квинстаун е мал туристички град во Нов Зеланд, сместен на брегот на езерото Вакатипу и може да се пофали со неверојатен поглед на завеаните планини. Не толку одамна, тој беше познат главно како скијачки центар, но сега ситуацијата драматично се промени ...
Прочитајте целосно
Регион Саутленд

16 најубави региони на Нов Зеланд

16 најубави региони на Нов Зеланд Содржина Една од најубавите земји во светот, Нов Зеланд во Океанија е полна со зачудувачки природни атракции. Бројни вулкани и планински врвови се издигнуваат над долгото и живописно крајбрежје со плодни долини, пенливи езера и реки кои се наоѓаат на оваа благословена земја.Иако поголемиот дел од копно на земјата се состои од Северниот остров ...
Прочитајте целосно
Морска парада во Нов Зеланд.

10 забавни работи што треба да се направат во Напир. Нов Зеланд

10 забавни работи што треба да се направат во Напир. Содржина на Нов Зеланд Малиот град Напир на Северниот остров, сместен на источниот брег на Нов Зеланд со поглед на Тихиот океан, е многу убаво и интересно место за пријатно поминување на времето. Напиер, исто така познат како „Главниот град на Арт Деко“, е полн со прекрасни градби кои прикажуваат карактеристичен архитектонски стил; повеќе ...
Прочитајте целосно
Светот на уметност што може да се носи и класични автомобили (World of WearableArt & Classic Car Museum)

9 најдобри работи што треба да се направат во Нелсон. Нов Зеланд

9 најдобри работи што треба да се направат во Нелсон. Содржина на Нов Зеланд Занемарен на живописните брегови на Тасманскиот Залив, градот Нелсон се наоѓа во прекрасен дел од Нов Зеланд кој го одзема здивот, опкружен со три прекрасни диви национални паркови. Најстарата населба во земјата, овој град е основана во 1841 година од страна на лордот адмирал Нелсон, по кого е именуван. Градот, со inglyубов прекарот ...
Прочитајте целосно
Господарот на прстените е снимен во Нов Зеланд

9 најдобри дневни патувања од Окланд. Нов Зеланд

9 најдобри дневни патувања од Окланд Содржина на Нов Зеланд Окланд, најголемиот град во Нов Зеланд, има што да понуди. Тоа е дом на најголемото население во Полинезија. Изграден е на активно вулканско поле на базалт - единствениот ваков град во светот. Има одлични музеи, најголемата марина на јужната хемисфера и ...
Прочитајте целосно

Национален парк Хуанглонг во Кина

12 најубави национални паркови во Кина

12-те најубави национални паркови во Кина Содржина Националните паркови можеби не се првото нешто што ви паѓа на памет кога ќе помислите на Кина. Сепак, оваа земја има над 200 уникатни национални паркови. Во последниве години, кинеската влада направи вистински напори за проширување на системот на национален парк. Главно за да се компензира загадувањето, ...
Прочитајте целосно
Јангжу

10 најневеројатни места во источна Кина

Топ 10 најневеројатни места во Источна Кина Содржина Источна Кина е свој свет. Има богата историја, некои градови се стари над 6000 години. Со векови, источна Кина создаваше атмосфера што ја смирува и релаксира душата. Источна Кина ги задоволува сите ваши сетила: од живописните градови во вода, преминати од канали исполнети со полека движечка ...
Прочитајте целосно
Град Пингјао

10 најневеројатни места во северна Кина

Топ 10 најневеројатни места во Северна Кина Содржина Народна Република Кина е огромна и разновидна земја. Поради нејзината големина, невозможно е да се види сето тоа на едно патување, но има интересни знаменитости низ целата земја. Северна Кина е најдобриот избор за патници кои патуваат прв пат Северна Кина е местото каде што ќе најдете ...
Прочитајте целосно
Клисурата на тигар е една од најдлабоките клисури во светот

10 најневеројатни места на југот на Кина

10 најневеројатни места во јужна Кина Содржина Кина и САД покриваат приближно иста количина земја, но Кина има скоро милијарда луѓе повеќе. Патувањето низ оваа огромна земја може да биде предизвик. Но, ќе стане многу поудобно ако оваа земја условно ја поделите на помали делови според ...
Прочитајте целосно
Големиот кинески Wallид. Едно од новите чуда на светот е Кинескиот Wallид. Едно од новите чуда на светот

Малку познати факти за Кинескиот Wallид

Малку познати факти за Кинескиот Wallид Кинескиот Wallид. Едно од новите чуда на светот Кинескиот Wallид, кој е вклучен во списокот на новите седум светски чуда, е еден од најпознатите споменици во светот, но може да има неколку работи за кои можеби сè уште не знаете. на
Прочитајте целосно

Островот Кижи. Карелија (остров Кижи)

10 интересни туристички дестинации во Русија

Топ 10 дестинации на интерес во Русија Содржина Најголемата земја во светот, Русија нуди широк спектар на искуства за патниците. Од пешачење по падините на замрзнатите планини до одење по крајбрежјето на најстарото езеро на Земјата. Историски места и културни настани се исто така достапни во поголемите градови во земјата. Не е важно дали ја истражувате територијата ...
Прочитајте целосно
Село Есо

10 најневеројатни места на истокот на Русија

10 најневеројатни места на истокот на Русија Содржина Повеќето од посетителите кои одат во Русија своето време го поминуваат во западниот дел на земјата. Градовите како Москва и Санкт Петербург имаат многу што да понудат, но не пропуштајте сè што може да се најде во источна Русија. Ова е местото ако ве интересира суровата природа, бидејќи рускиот Далечен исток ...
Прочитајте целосно
Што да правам во Омск

Што да правам во Омск. Русија

Што да правам во Омск. Содржина на Русија Во Русија, во јужниот дел на Западен Сибир, на сливот на реката Иртиш и нејзината десна притока, наречена Ом, градот со еден милион е удобно лоциран - Омск. За живеење во западен Сибир, можноста за купување стан во Омск е можеби најинтересна. За градот е дефинитивно погоден за доста ...
Прочитајте целосно
Гнездото на ластовичката замок

Одмарајќи се на Крим

Одморете се на содржините на Крим - Крим! Што прво ми паѓа на ум кога размислувате каде да го поминете вашиот одмор? Се разбира - Крим! Што е Крим? Прво на сите, Крим е богата и настанлива историја. Oеновјани, Грци, Татари, Руси, Украинци. Ова значи дека има траги од историјата - тврдини, замоци, манастири, ...
Прочитајте целосно
Одморалиште село zhубга

Одморалиште село zhубга. Краснодарскиот регион. Русија

Одморалиште село zhубга. Краснодарскиот регион. Русија Содржина Краток преглед Би сакал да ви кажам за добро познатото, иако многу мало, село zhубга.Се наоѓа многу добро, во пријатната уста на истоимената река, која се влева во Црното Море. Така се случи тие што патуваат кон Црното Море покрај автопатот М-4 да поминат низ ова село, како преку филтер. ...
Прочитајте целосно

Островот Сумба

7 егзотични острови Нуса Тенгара. Индонезија

7 егзотични острови Нуса Тенгара. Индонезија Содржина Стотиците острови кои се протегаат источно од Бали, колективно позната како Нуса Тенгара, се сè попопуларна дестинација за патување во источна Индонезија. Некои острови можат да се пофалат со истите прекрасни плажи кои привлекуваат посетители на нивниот балиски сосед ...
Прочитајте целосно
Остров Нуса Пенида.

10 најубави острови во близина на Бали

10 најубави острови во близина на Бали Содржина Бали, исто така познат како Остров на боговите, е најпопуларната дестинација за патувања во Индонезија. Комбинирајќи ја неверојатната историја со егзотичната духовна култура, Бали има нешто за секој што го посетува. И што е најважно, островот е навистина прекрасен, има сè од ...
Прочитајте целосно
Jamahal Private Resort & SPA во Бали

10-те најдобри хотели на Бали

Топ 10 хотели во Бали Содржина Бали е без сомнение најдобриот избор за сместување во Индонезија. Повеќето буџетски хотели на островот може да се најдат во Кута, каде што одат повеќето туристи. Сепак, оваа листа ги вклучува најдобрите луксузни одморалишта во Бали според оценките на посетителите. Многу од одморалиштата со пет везди. концентрирани во Нуса Дуа, Семјанијак и Убуд.Хободите хотели и одморалиштата се погодни за ...
Прочитајте целосно
Општи информации за Кута

Нашето патување до Бали

Нашето патување до Бали Ден 1 Пристигнување во Денпасар околу 2 часот. Нашиот хотел во Бали Хајат ни испрати такси со многу пријателски возач 🙂 и возевме до Санур околу половина час .. до нашиот Бали Хајат. Веднаш ни се допадна Санур ... и овие прекрасни куќи и секако прекрасното време на Бали ...
Прочитајте целосно

Соларни панели

Изгледите за соларна енергија во светот

Изгледи за сончева енергија во светот Сонцето и дава на нашата планета 15 илјади пати повеќе енергија отколку што секоја година ја троши човештвото. Главните предности на сончевата енергија се општата достапност и неисцрпноста, како и безбедноста на соларните централи за животната средина. До денес, развиени и користени се околу 10 методи за претворање на сончевото зрачење (на различни размери) ...
Прочитајте целосно
Пекинг Национален центар за водни споеви - Коцка вода во Кина

6 најголеми затворени водни паркови во светот

6 најголеми затворени водни паркови во светот Содржина Кога топлата сезона ќе заврши во вашата област, би било добра идеја да започнете да барате водни паркови кои можат да останат отворени цела година и да не бидат под влијание на ветер и дожд. Многу затворени водни паркови сакаат да објават колку се големи и колку се затворени ... водни паркови за да ...
Прочитајте целосно
Зоолошка градина во Пекинг (зоолошка градина во Пекинг). Кина

8 најголеми зоолошки градини во светот

8-те најголеми зоолошки градини во светот Содржина Која зоолошка градина е најголема во светот? Одговорот на ова прашање зависи од критериумите според кои се користи терминот „голем“. Ние го мериме бројот на заробени видови или вкупната површина на зоолошката градина. Ако го земеме предвид само вториот фактор, тогаш зоолошката градина „Црвениот МекКомбс“ ...
Прочитајте целосно
Базен камп Еверест. Непал

10 најинтересни рути за хеликоптери во светот

Топ 10 најинтересни рути со хеликоптери во светот Содржина Летовите со хеликоптери не само што им овозможуваат на посетителите вистински уникатен поглед на град или област, туку е и возбудливо и интересно искуство. Покрај тоа, обиколките со хеликоптери честопати се единствениот начин на кој посетителите можат да уживаат во истражувањето на пооддалечените области во регионот. На пример, 70 проценти хавајски ...
Прочитајте целосно
Берлински Wallид

10 најпознати wallsидови во светот

10 од најпознатите wallsидови во светот Содржина Wallидовите се граделе уште од античко време за да се исцртаат границите за да се чуваат непријателите или другите цели. Неодамна беа подигнати и wallsидови како споменици и уметнички структури. Но, без оглед на каква цел и да служат, wallsидовите доминираат во пределот каде и да стојат ...
Прочитајте целосно
Измама помине мост, САД. (Мост за измама)

25 најстрашни мостови на светот

20 од најстрашните мостови во светот Содржина Додека мостовите се дизајнирани да ни дадат безбеден начин да преминеме пречка на патот од една до друга дестинација, некои од нив, во најдобар случај, треба да се избегнуваат за ваша лична безбедност. Преминувајќи некои, ова е далеку од прошетка во ...
Прочитајте целосно

Вистина е ... слатко е

Сите лажат

Како тие не залажуваат, сакам да го споделам моето искуство за користење на прегледите на агрегаторот за хотелски резервации, како и услугата „Прегледи на Google“. Еве како беше. Оваа зима (2020 година), летав за Шри Ланка и останав таму во претходно резервиран хотел. Хотелот е избран внимателно врз основа на прегледи, фотографии и проценки на наводно вистински посетители. Оваа информација е добиена од ...
Прочитајте целосно
Општи информации за Кута

Нашето патување до Бали

Нашето патување до Бали Ден 1 Пристигнување во Денпасар околу 2 часот. Нашиот хотел во Бали Хајат ни испрати такси со многу пријателски возач 🙂 и возевме до Санур околу половина час .. до нашиот Бали Хајат. Веднаш ни се допадна Санур ... и овие прекрасни куќи и секако прекрасното време на Бали ...
Прочитајте целосно

Не се пронајдени записи.

Мапи за туристички земји

Ви претставуваме мапи на земји, со назначени туристички атракции и други интересни и важни објекти. Мапите се целосно интерактивни, содржат фотографии и описи на атракции, поддршка паметно пребарување, сортирање SERP и целосна навигација... Посетителите регистрирани на страницата имаат пристап до напредната функционалност на картичките - додавање на свои маркери, трекинг, правци и уште повеќе. Исто така, ви стои на располагање сателитски мапи, мапи со висина и олеснување и функционални временски карти со поддршка за предвидување.

Користете го со задоволство!

Корисни совети за патниците. Lifeивотни хакови

Зар не е време да патуваме ?! ;)
асистент

Се буди едно утро по немирниот сон, Грегор Замза откри дека се претворил во ужасен инсект во креветот.