logon Logoja e udhëtimit- asist.com

Udhëtim - Ndihmoni

Gjithmonë koha e mirë për një Udhëtim të mirë

Mirësevini në portalin tonë të udhëtimit Journey-assist!

Misioni ynë është t'ju ndihmojmë në organizimin e pavarur udhëtim! Pavarësisht nëse është punë apo udhëtime arsimore, turne tematik, turne pazar, turne fotografish ose thjesht udhëtoni me qëllim të relaksimit. Këtu do të gjeni të gjitha informacionet që ju nevojiten për ta bërë këtë. Duke filluar nga hartat interaktive me tërheqjet dhe duke përfunduar me këshilla dhe vlerësime të turistëve me përvojë, me raporte fotografike dhe video.

Gjithashtu në portal mund të gjeni një sasi të konsiderueshme informacioni të dobishëm për shumë vende, atraksione dhe objekte të tjera interesante në to.

Për veçanërisht komunikuese, portali ofron një mundësi botoni artikujt tuaj, ndani këshillat tuaja dhe problemet e jetës, lini reagimet tuaja dhe historitë e udhëtimit.

Informacion për organizimin e udhëtimeve të pavarura

Destinacionet më të njohura të udhëtimit

Artikuj të botuar këtu regjistruar vizitorët në portalin tonë. Sigurisht, artikulli ose shqyrtimi juaj mund të shfaqet gjithashtu këtu. Artikuj që përfshijnë këshilla të dobishme, rekomandime, përshkrime të vendeve interesante, komente dhe gjëra të tilla. Sigurisht, para botimit, të gjithë artikujt moderohen për rëndësinë e përmbajtjes

Për të krijuar botimin tuaj, shkoni te llogaria juaj personale, ose thjesht klikoni KETU

ВьетнамLaosThailand
IndiМальдивыФилиппины
IndoneziKinëSri Lanka
КамбоджаSingaporeJaponi
Turqi  

Të gjitha botimet për vendet aziatike

Anatolia Lindore

7 rajone të bukura të Turqisë

7 rajonet më të bukura të Turqisë Përmbajtja 97 përqind e masës së madhe të tokës së Turqisë është në Azi, me tre përqind të territorit të saj të vendosur në Gadishullin Ballkanik në Evropën Juglindore, të ndara nga pjesa tjetër e vendit nga Bosfori, Deti i Marmara dhe Dardanelet. Turqia kufizohet nga detet Egje, Zi dhe Mesdhe dhe ka një vijë të gjatë bregdetare të bukur. Shumë ...
Lexoni të plotë
Plazhi i Kaputas

10 plazhet më të mira në Turqi

10 plazhet kryesore në Turqi Përmbajtja Turqia është një copë toke e lashtë e kulturave, popujve dhe peizazheve. Me Evropën Lindore nga njëra anë dhe Azinë nga ana tjetër, Turqia ka formuar historinë e saj të gjatë nën ndikimin e perandorive, lidhjeve kulturore dhe rrugëve tregtare që kalojnë nëpër të. Peisazhet e saj natyrore dhe vija bregdetare ...
Lexoni të plotë
Xhamia Blu

10 atraksionet më të mira në Stamboll Turqia

10 atraksionet më të mira në Stamboll Përmbajtja e Turqisë Stambolli është një qytet që është i mirë në ruajtjen e kulturës dhe historisë së tij, duke i përzier ato në një qytet emocionues që ka shumë për t'u ofruar udhëtarëve nga e gjithë bota. E themeluar në epokën neolitike, Stambolli sot është një qytet modern që i qëndron besnik trashëgimisë së tij historike falë xhamive, bazilikave dhe ...
Lexoni të plotë
Ishulli Halmahera në Indonezi (zona 18 km 040) - Halmahera

10 ishujt më të mëdhenj në Indonezi

10 ishujt më të mëdhenj të Indonezisë Përmbajtja Indonezia është grupi më i madh ishull në botë, me jo më pak se 17 ishuj të mbuluar me xhungël në brigjet e Azisë. Pesë ishuj konsiderohen të mëdha për shkak të madhësisë së tyre të dukshme, ndërsa pjesa tjetër janë të ndarë midis 000 arkipelagëve më të vegjël indonezianë. Unë prezantoj në vëmendjen tuaj 30 ishujt më të mëdhenj në Indonezi. dhjetë
Lexoni të plotë
Plazhi Tanjung Aan

10 plazhet më të mira në ishullin Lombok në Indonezi

10 plazhet kryesore të Lombok në Indonezi Përmbajtja Udhëtarët vijnë në Lombok për shumë arsye. Ata mund të dëshirojnë të eksplorojnë natyrën ose të mësojnë më shumë rreth këtij komuniteti kryesisht mysliman ishullor. Të tjerët thjesht duan të shohin disa nga plazhet më të mira të Lombok, të bëjnë banja dielli, dhe ndoshta snorkeling, zhytje dhe surfing. Nuk është ...
Lexoni të plotë
Perëndimi i diellit. Ishujt Raja Ampat

10 ishujt më të mirë në Indonezi

Përmbajtja e 10 Ishujve më të Mirë të Indonezisë Indonezia ndodhet midis Oqeanit Indian dhe Paqësorit dhe pikërisht mbi ekuator. Ky vend unik ka mbi 17 ishuj të ndryshëm. Ishujt më të famshëm si Java, Sumatra dhe Borneo janë disa nga më të mëdhenjtë në botë, por edhe më të vegjlit ia vlen të vizitohen. Megjithëse jo
Lexoni të plotë

AngliUkrainëЧехия
GjermaniFrancëZvicra
IrlandëKroaciaGreqi
SpanjëMali i ZiPoloni
   

Të gjitha botimet për vendet evropiane

Teatri Epidaurus

7 mrekullitë e Greqisë antike

7 mrekullitë e Greqisë antike Përmbajtja Nga të gjitha ndërtesat e mrekullueshme antike në Greqi, vetëm disa kanë mbijetuar deri më sot, ndërsa të tjerët janë zhdukur plotësisht nga sytë për shkak të shkatërrimit për shkak të katastrofave natyrore ose vetë njerëzve. Edhe në ndërtesat e mbijetuara, disa pjesë janë shkatërruar pjesërisht ose plotësisht. Shumë punë restauruese kryhen për të ruajtur ...
Lexoni të plotë
Kalaja e Malborkut

10 atraksionet më të njohura në Poloni

Përmbajtja e 10 atraksioneve më të njohura të Polonisë Polonia i ka mbijetuar shekujve të konflikteve dhe është rritur në një vend të pavarur krenar, i gatshëm të marrë një rol të ri në historinë moderne. Vizitorët në Poloni po zbulojnë atë që vendasit kanë njohur për një kohë të gjatë: Polonia është një vend i pasur me kulturë, peisazhe piktoreske dhe vende të pazakonta historike. Nëse jeni duke studjuar ...
Lexoni të plotë
Qyteti Kavala

Destinacionet më të nënvlerësuara të pushimeve në Greqi

Destinacionet më të nënvlerësuara në Greqi Përmbajtja Greqia njihet si djepi i civilizimit dhe demokracisë, për të mos përmendur Lojërat Olimpike të mirënjohura. Shtë një destinacion turistik shumë i njohur me disa destinacione jashtëzakonisht të njohura si Santorini dhe Athina. Ndërsa këto vende pushimi janë plot me gjëra të mahnitshme për të parë dhe ...
Lexoni të plotë
Plazhet në Kirillovka

Kirillovka. Pushoni në detin Azov. Ukrainë

Kirillovka. Pushoni në detin Azov. Përmbajtja e Ukrainës Brenda kornizës së trendeve në botën e udhëtimeve, është koha për të parë nga afër vendet në të cilat jetojmë, në vend që të ëndërrojmë se ku të gjejmë tani nuk është e mundur. Për banorët e Ukrainës, për shembull, ekziston deti i bukur i Azov! Dhe nëse do të hidhini një vështrim më të afërt të tij brenda ...
Lexoni të plotë
Ishulli Samos në Greqi. Ishulli ishull i Egjeut

10 ishujt më të mëdhenj në Greqi

10 ishujt më të mëdhenj në Greqi Përmbajtja difficultshtë e vështirë të thuash saktësisht se sa ishuj janë shpërndarë në të gjithë Greqinë. Gjeografët vlerësojnë se mund të ketë midis 1200 dhe 6000 ishuj të ndryshëm. Sidoqoftë, shumica e tyre janë të vegjël dhe kanë mbetur të pabanuar për disa shekuj të kaluar. Greqia është shtëpia e disa grupeve të ishujve, shumë prej të cilave shtrihen në Egje dhe ...
Lexoni të plotë
Ishulli Lesvos - Lesbos (zona 1 km 630)

7 ishuj të bukur në verilindje të Egjeut. Greqia

7 ishuj të bukur në verilindje të Egjeut. Greqi Përmbajtja Ishujt Verilindor të Egjeut, të shpërndarë në bregdetin Egje të Azisë së Vogël, formojnë një arkipelag mjaft arbitrar. Këto ishuj, më të largëtit nga ishujt grekë, mund të arrihen vetëm nga deti ose ajri dhe ia vlejnë. Këto ishuj janë të shquar ...
Lexoni të plotë

КенияНамибияTanzania
MadagaskarМарокко 

Të gjitha botimet për vendet afrikane

Qyteti i Marrakech (Marrakech)

10 destinacionet kryesore në Marok

10 Destinacionet kryesore në Përmbajtjen e Marokut Humphrey Bogart dhe Ingrid Bergman mund t'i kenë dhënë botës Casablanca, qyteti më i madh në vend, por Maroku ka shumë për të parë përtej këtij qyteti të lavdishëm. Kjo ish koloni franceze u jep udhëtarëve mundësinë të zhyten në jetën e kulturave të lashta arabe dhe berbere, duke bërë banja dielli në plazhet ...
Lexoni të plotë
Qyteti blu - Chefchaouen

10 pamjet dhe pikat më të mira të Marokut - TripAdvisor

Top 10 Tërheqjet e Marokut Përmbajtja Vija bregdetare dhe peisazhi magjepsës i Marokut, me plazhe të gjata, porte të fortifikuara peshkimi, oaze të harlisura dhe Malet e Lartë të Atlasit, mund të jenë me interes për udhëtarët. Shtoni kësaj qytetet perandorake të Fez, Meknes dhe Marrakesh, me shembujt e tyre të shkëlqyeshëm të arkitekturës së hershme islamike, dhe ju ...
Lexoni të plotë
Plazhi Las Cuevas, Asilah

10 plazhet më të mira në Marok

10 plazhet kryesore marokene Përmbajtja Vija bregdetare e Marokut shtrihet përgjatë Oqeanit Atlantik në perëndim dhe Detit Mesdhe në veri, që do të thotë se ka shumë plazhe për t'u vizituar dhe shijuar. Ka shumë destinacione fantastike për entuziastët e etur të surfuesve dhe sporteve ujore, por jo ...
Lexoni të plotë
Tempulli mortor i Hatshepsut

10 tempujt më mbresëlënës të Egjiptit të lashtë

10 tempujt më mbresëlënës të Egjiptit të lashtë Përmbajtja e Egjiptit Historia e arkitekturës së lashtë Egjiptiane shkon prapa mijëra vjet. Tempujt më të hershëm egjiptianë u ndërtuan rreth mesit të mijëvjeçarit 4 para Krishtit dhe ishin vetëm struktura modeste të kallamishteve. Tempulli i fundit, i përdorur nga egjiptianët e lashtë për qëllimin e tij të parashikuar, shërbeu si tempull deri në shekullin e 6-të të ...
Lexoni të plotë
Parku Kombëtar Namib-Naukluft në Namibi

10 vendet më të mira për të vizituar në Namibi

10 vendet kryesore për t'u vizituar në Namibia Përmbajtja Afrika Jugperëndimore është shtëpia e Namibisë, një ish-koloni gjermane që fitoi pavarësinë vetëm në 1990. Namibia është e njohur për industrinë e saj të diamantit dhe kulturën e pështyrave, si dhe një numër të mahnitshëm tërheqjesh natyrore. Nëse ideja juaj për një pushim në ëndërr përfshin shumë aventura aktive ...
Lexoni të plotë

Rezervë Parku Kombëtar Pantonal

5 rajonet më të bukura të Brazilit

5 rajonet më të bukura të Brazilit Përmbajtja Brazili është një gjigant i Amerikës së Jugut. Isshtë vendi më i madh në kontinent dhe vendi i pestë më i madh në botë. Isshtë shtëpia e disa prej qyteteve më të populluara dhe më të famshme të botës; si Rio de Janeiro, dhe të gjithë mund ta imagjinojnë këtë metropol të famshëm bregdetar. 5 më të bukurat ...
Lexoni të plotë
Reserva Eduardo Avaroa. Bolivi

10 pamjet dhe monumentet më të mira të Bolivisë - TripAdvisor

10 përmbajtjet kryesore të tërheqjeve të Bolivisë Përmbajtja Bolivia është një nga vendet më të larta dhe më të largëta në tokë, shumica e të cilave mbetet e paprekur nga koha. Bolivia është shtëpia e më shumë popujve indigjenë se çdo vend tjetër në Amerikë. Për udhëtarët, Bolivia ofron një përzierje të larmishme të përvojave kulturore shumëkombëshe, peisazheve të mrekullueshme natyrore dhe aventurave ekstreme. E imagjinoj ...
Lexoni të plotë
Ishujt Galapagos në Ekuador. Mrekullitë e natyrës

10 vendet më të mira për të vizituar në Ekuador

10 vendet më të mira për të vizituar në Ekuador Me emrin e Ekuatorit që shkon në të gjithë vendin, Ekuadori është një vend që ofron diçka për të gjithë. Fillon me një mijë e gjysmë kilometra vijë bregdetare me plazhe të mrekullueshme, dhe prej andej në Ande dhe pyjet e shiut të pellgut të lumit më të rrjedhshëm në botë - ...
Lexoni të plotë

Vrima e Madhe Blu

10 atraksionet kryesore turistike në Belize

10 tërheqjet kryesore turistike në Belize Përmbajtja Imagjinoni një vend me plazhe tropikale, shkëmbinj nënujorë koralesh, formacione shpellash, jetë të egër ekzotike dhe një atmosferë të qetë të Karaibeve. Dhe përgjatë bregdetit të këtij vendi është gumë barriera e dytë më e madhe në botë, dhe rrënojat e tempujve antikë janë shpërndarë në të gjithë xhunglën e tij. Nëse mendoni se një vend i tillë ...
Lexoni të plotë
Parku Kombëtar Manuel Antonio

10 vendet më interesante në Kosta Rika

Ndërtuar midis Nikaragua dhe Panamasë, Kosta Rika mburret me dendësinë më të lartë të botës së florës dhe faunës përveç një peizazhi të larmishëm të maleve, luginave, pyjeve, vullkaneve, plazheve, liqeneve dhe lumenjve. Të udhëtosh përgjatë saj nuk lë askënd indiferent. Këtu është vlerësimi im nga 10 më interesantët ...
Lexoni të plotë

Liqeni Matheson

12 liqenet më të bukur në Zelandën e Re

12 nga liqenet më të bukura të Zelandës së Re Përmbajtja E vendosur në Oqeanin Paqësor në juglindje të Australisë, Zelanda e Re përbëhet nga dy ishuj kryesorë dhe është i famshëm për malet e tij të larta dhe peisazhet mahnitëse natyrore. Pjesa më e madhe e tokave në ishujt janë territore të parkut kombëtar, veçanërisht në ishullin Jugor, ku pothuajse i gjithë bregdeti perëndimor përgjatë ...
Lexoni të plotë
Lagjet Glenorchy

7 udhëtimet ditore më të mira nga Queenstown Zelanda e Re

7 udhëtimet ditore më të mira nga Queenstown Përmbajtja e Zelandës së Re Queenstown është një qytet i vogël turistik në Zelandën e Re i vendosur në brigjet e Liqenit Wakatipu dhe mburret me pamje mahnitëse të maleve të mbuluara me dëborë. Jo shumë kohë më parë, ai njihej kryesisht si një vendpushim skish, por tani situata ka ndryshuar në mënyrë dramatike ...
Lexoni të plotë
Rajoni Juglindor

16 rajonet më të bukura të Zelandës së Re

16 rajonet më të bukura të Zelandës së Re Përmbajtja Një nga vendet më të bukura në botë, Zelanda e Re në Oqeani është plot atraksione mahnitëse natyrore. Vullkane dhe maja të shumta malore ngrihen mbi një vijë bregdetare të gjatë dhe piktoreske me lugina pjellore, liqene me gaz dhe lumenj që përshkojnë këtë tokë të bekuar. Edhe pse shumica e tokës së vendit përbëhet nga ishulli i Veriut ...
Lexoni të plotë
Parada Detare në Zelandën e Re.

10 gjëra argëtuese për të bërë në Napier. Zelanda e Re

10 gjëra argëtuese për të bërë në Napier. Përmbajtja e Zelandës së Re Qyteti i vogël Napier në ishullin e Veriut, i vendosur në bregun lindor të Zelandës së Re me pamje nga Oqeani Paqësor, është një vend shumë i bukur dhe interesant për një argëtim të këndshëm. Napier, i njohur gjithashtu si "Kryeqyteti Art Deco i botës", është plot me ndërtesa përrallore që shfaqin një stil të veçantë arkitektonik; me shume ...
Lexoni të plotë
Bota e artit të veshshëm dhe makinave klasike (World of WearableArt & Classic Car Museum)

9 gjërat më të mira për të bërë në Nelson. Zelanda e Re

9 gjërat më të mira për të bërë në Nelson. Përmbajtja e Zelandës së Re Tucked larg në brigjet piktoreske të Gjirit të Tasmanit, qyteti i Nelson është i vendosur në një pjesë të bukur të Zelandës së Re që lë pa frymë, i rrethuar nga tre parqe të mrekullueshme të egra kombëtare. Vendbanimi më i vjetër në vend, ky qytet u themelua në 1841 nga Lord Admirali Nelson, pas të cilit është emëruar. Qyteti, i mbiquajtur me dashuri ...
Lexoni të plotë
Lordi i Unazave u filmua në Zelandën e Re

9 udhëtimet ditore më të mira nga Auckland Zelanda e Re

9 udhëtimet ditore më të mira nga Auckland Përmbajtja e Zelandës së Re Auckland, qyteti më i madh në Zelandën e Re, ka shumë për të ofruar. Isshtë shtëpia e popullsisë më të madhe polineziane në botë. Isshtë ndërtuar në një fushë vullkanike aktive të bazaltit - i vetmi qytet i tillë në botë. Ka muze të shkëlqyeshëm, marina më e madhe në hemisferën jugore dhe ...
Lexoni të plotë

Parku Kombëtar Huanglong në Kinë

12 parqet më të bukura kombëtare në Kinë

12 parqet më të bukura kombëtare të Kinës Përmbajtja Parqet kombëtare nuk janë ndoshta gjëja e parë që të vjen në mendje kur mendon për Kinën. Sidoqoftë, ky vend ka mbi 200 parqe kombëtare unike. Në vitet e fundit, qeveria kineze ka bërë përpjekje reale për të zgjeruar sistemin e parkut kombëtar. Kryesisht për të kompensuar ndotjen, ...
Lexoni të plotë
Yangzhou

10 vendet më të mahnitshme në Kinën lindore

10 vendet më të mahnitshme në përmbajtjen e Kinës Lindore Kina Lindore është një botë më vete. Ka një histori të pasur, disa qytete janë mbi 6000 vjet të vjetra. Për shekuj me radhë, Kina lindore ka krijuar një atmosferë që qetëson dhe relakson shpirtin. Kina Lindore kënaq të gjitha shqisat tuaja: nga qytete piktoreske me ujë, të përshkuara nga kanale të mbushura me lëvizje ngadalë ...
Lexoni të plotë
Qyteti Pingyao

10 vendet më të mahnitshme në Kinën veriore

10 vendet më të mahnitshme në Kinën Veriore Përmbajtja Republika Popullore e Kinës është një vend i gjerë dhe i larmishëm. Për shkak të madhësisë së saj, është e pamundur të shihet e gjithë kjo në një udhëtim, por ka pamje interesante në të gjithë vendin. Kina e Veriut është zgjidhja më e mirë për udhëtarët e parë. Kina e Veriut është vendi ku do të gjeni ...
Lexoni të plotë
Tiger Leaping Gorge është një nga grykat më të thella në botë

10 vendet më të mahnitshme në Kinën jugore

10 vendet më të mahnitshme në përmbajtjen e Kinës Jugore Përmbajtja Kina dhe Shtetet e Bashkuara mbulojnë afërsisht të njëjtën sasi toke, por Kina është shtëpia e gati një miliard njerëzve më shumë. Të udhëtosh nëpër këtë vend të gjerë mund të jetë sfiduese. Por do të bëhet shumë më i përshtatshëm nëse e ndani me kusht këtë vend në pjesë më të vogla sipas ...
Lexoni të plotë
Muri i madh i Kinës. Një nga mrekullitë e reja të botës është Muri i Madh i Kinës. Një nga mrekullitë e reja të botës

Fakte pak të njohura rreth Murit të Madh të Kinës

Fakte pak të njohura rreth Murit të Madh të Kinës Muri i Madh i Kinës. Një nga mrekullitë e reja të botës Muri i Madh i Kinës, i cili është përfshirë në listën e Shtatë Mrekullive të reja të Botës, është një nga monumentet më të famshëm në botë, por mund të ketë disa gjëra për të cilat nuk dini ende. Muri që përshkon fshatrat e Kinës është i mbushur me në
Lexoni të plotë

Çfarë të bëni në Omsk

Çfarë të bëjmë në Omsk. Rusia

Çfarë të bëjmë në Omsk. Rusi Përmbajtja Në Rusi, në pjesën jugore të Siberisë Perëndimore, në bashkimin e lumit Irtysh dhe degës së tij të djathtë, të quajtur Om, qyteti Omsk është i vendosur me komoditet. Për të jetuar në Siberinë Perëndimore, opsioni për të blerë një apartament në Omsk është ndoshta më interesantja. Për qytetin është padyshim i përshtatshëm për mjaft ...
Lexoni të plotë
Foleja e Dallëndyshes së Kalasë

Pushimi në Krime

Pushoni në Krime Përmbajtja Takohen - Krime! Cila është gjëja e parë që ju vjen ndërmend kur mendoni se ku të kaloni pushimet tuaja? Sigurisht - Krime! Çfarë është Krimeja? Para së gjithash, Krimea është një histori e pasur dhe plot ngjarje. Gjenovezë, grekë, tartarë, rusë, ukrainas. Kjo do të thotë se ka gjurmë të historisë - kala, kështjella, manastire, ...
Lexoni të plotë
Fshati turistik Dzhubga

Fshati turistik Dzhubga. Rajoni i Krasnodarit. Rusia

Fshati turistik Dzhubga. Rajoni i Krasnodarit. Përmbajtja e Rusisë Përmbledhje e shkurtër Unë dua t'ju tregoj për fshatin e njohur, megjithëse shumë të vogël, Dzhubga. Ai ndodhet shumë mirë, në grykën komode të lumit me të njëjtin emër, i cili derdhet në Detin e Zi. Ndodhi që përmes këtij fshati ata që udhëtojnë për në Detin e Zi përgjatë autostradës M-4 të kalojnë si përmes një filtri. ...
Lexoni të plotë

Ishulli Sumba

7 ishuj ekzotikë të Nusa Tengara. Indonezia

7 ishuj ekzotikë të Nusa Tenggara. Indonezia Përmbajtja qindra ishuj që shtrihen në lindje të Bali njihen së bashku si Nusa Tenggara, një rajon në Indonezinë lindore që po bëhet një destinacion gjithnjë e më popullor i udhëtimit. Disa ishuj mburren me të njëjtat plazhe të bukura që tërheqin vizitorët tek fqinji i tyre Baline ...
Lexoni të plotë
Ishulli Nusa Penida.

10 ishujt më të bukur pranë Bali

10 Ishujt Më të Bukur Pranë Bali Përmbajtja Bali, i njohur gjithashtu si ishulli i perëndive, është destinacioni më i popullarizuar i udhëtimit në Indonezi. Kombinuar një histori të pabesueshme me kulturën ekzotike shpirtërore, Bali ka diçka për të gjithë ata që vizitojnë. Dhe më e rëndësishmja, ishulli është me të vërtetë i bukur, ka gjithçka nga ...
Lexoni të plotë
Resorti privat Jamahal & SPA në Bali

10 hotelet më të mira në Bali

10 hotelet më të mirë në Bali Përmbajtja Bali është pa dyshim zgjidhja më e mirë e akomodimit në Indonezi. Shumica e hoteleve me buxhet në ishull mund të gjenden në Kuta, vendi ku shkojnë shumica e turistëve. Sidoqoftë, kjo listë përfshin vendpushimet më të mira luksoze në Bali të vlerësuara nga vizitorët. përqendruar në Nusa Dua, Seminyak dhe Ubud. Hotelet dhe vendpushimet e Ubud janë të përshtatshme për ...
Lexoni të plotë
Informacione të përgjithshme për Kuta

Udhëtimi ynë në Bali

Udhëtimi ynë për Bali Dita 1 Arritja në Denpasar rreth orës 2 pasdite. Hoteli ynë Bali Hyatt na dërgoi një taksi me një SHOFER shumë miqësor 🙂 dhe ne u nisëm për në Sanur për rreth gjysmë ore .. në Bali Hyatt. Ne menjëherë na pëlqente Sanur ... dhe këto shtëpi të bukura dhe natyrisht moti i mrekullueshëm në Bali ...
Lexoni të plotë

Teatri Epidaurus

7 mrekullitë e Greqisë antike

7 mrekullitë e Greqisë antike Përmbajtja Nga të gjitha ndërtesat e mrekullueshme antike në Greqi, vetëm disa kanë mbijetuar deri më sot, ndërsa të tjerët janë zhdukur plotësisht nga sytë për shkak të shkatërrimit për shkak të katastrofave natyrore ose vetë njerëzve. Edhe në ndërtesat e mbijetuara, disa pjesë janë shkatërruar pjesërisht ose plotësisht. Shumë punë restauruese kryhen për të ruajtur ...
Lexoni të plotë
Statuja e Unitetit (182m) - (Statuja e Unitetit) - statuja më e lartë në botë

8 statuja më të mëdha në botë

8 statujat më të mëdha në botë Përmbajtja Statuja të mëdha janë ndërtuar që nga kohërat antike. E ndërtuar nga Egjiptianët e lashtë të Mbretërisë së Vjetër, Sfinksi i Madh është 20 metra (66,34) i lartë dhe mbetet ende një nga statujat më të mëdha në botë. Gjatë 30 viteve të kaluara, bota ka dëshmuar ndërtimin e gjithnjë e më të larta dhe më të mëdha ...
Lexoni të plotë
Shpella # 10. Shpellat e Ellorës

Zbuloni Shpellat antike të Ellorës në Indi

Zbuloni shpellat e lashta të Ellorës në Indi Përmbajtja Shpellat e Ellorës janë një nga komplekset më të mëdha monastike në botë, të vendosura 30 km (20 milje) në veri-veriperëndim të Aurangabad, afër fshatit Ellora në Indi. Pasuesit e Budizmit, Hinduizmit dhe Jainizmit e ndërtuan këtë kompleks midis shekujve të gjashtë dhe të dhjetë të ...
Lexoni të plotë
Vrima e Madhe Blu

10 atraksionet kryesore turistike në Belize

10 tërheqjet kryesore turistike në Belize Përmbajtja Imagjinoni një vend me plazhe tropikale, shkëmbinj nënujorë koralesh, formacione shpellash, jetë të egër ekzotike dhe një atmosferë të qetë të Karaibeve. Dhe përgjatë bregdetit të këtij vendi është gumë barriera e dytë më e madhe në botë, dhe rrënojat e tempujve antikë janë shpërndarë në të gjithë xhunglën e tij. Nëse mendoni se një vend i tillë ...
Lexoni të plotë
10 plazhet më të mira në Spanjë

10 plazhet më të mira në Spanjë

Përmbajtja e 10 plazheve kryesore të Spanjës Një destinacion popullor për pushime në Evropë, Spanja është e njohur për kulturën e saj të pasur dhe pamjet mahnitëse natyrore. Plazhet e saj tërheqin turistë që duan të kalojnë kohë duke pushuar në diell gjatë pushimeve të tyre verore.Vija bregdetare e Spanjës, me një numër të konsiderueshëm plazhesh dhe peisazhesh, është sa e larmishme aq edhe e bukur. Nga plazhet e zënë ...
Lexoni të plotë
Katakombet e Parisit

6 pamje të frikshme në Francë

6 nga atraksionet më rrënqethëse në Francë Përmbajtja Njerëzit u tërhoqën nga vijat e bukura të Francës për shumë arsye. Qyteti i dritave dhe Kulla legjendare Eiffel tërhoqi miliona njerëz me bukurinë e tyre. Disa nga vendet historike të Francës janë po aq të njohura, por në anën më të çuditshme. Nëse po kërkoni diçka jashtë shtegut të rrahur, vizitoni disa nga pamjet e mërzitshme ...
Lexoni të plotë

Trueshtë e vërtetë ... është e lezetshme

Te gjithe genjejne

Si po na mashtrojnë unë do të doja të ndaja përvojën time të përdorimit të rishikimeve të grumbulluesit të Rezervimeve të hotelit dhe shërbimit të Shqyrtimeve të Google. Ja si ishte. Këtë dimër (2020), unë fluturova për në Sri Lanka dhe qëndrova atje në një hotel të para-rezervuar. Hoteli u zgjodh me kujdes bazuar në vlerësimet, fotot dhe vlerësimet e gjoja të vizitorëve. Ky informacion është marrë nga ...
Lexoni të plotë
Informacione të përgjithshme për Kuta

Udhëtimi ynë në Bali

Udhëtimi ynë për Bali Dita 1 Arritja në Denpasar rreth orës 2 pasdite. Hoteli ynë Bali Hyatt na dërgoi një taksi me një SHOFER shumë miqësor 🙂 dhe ne u nisëm për në Sanur për rreth gjysmë ore .. në Bali Hyatt. Ne menjëherë na pëlqente Sanur ... dhe këto shtëpi të bukura dhe natyrisht moti i mrekullueshëm në Bali ...
Lexoni të plotë

Nuk u gjet asnjë regjistër.

Hartat turistike të vendeve

Duke ju prezantuar hartat e vendeve, me atraksione turistike të treguara dhe objekte të tjera interesante dhe të rëndësishme. Hartat janë plotësisht interaktive, përmbajnë fotografi dhe përshkrime të atraksioneve, mbështetje kërkim i zgjuar, klasifikim SERP dhe navigim i plotë... Vizitorët e regjistruar në sit kanë qasje në funksionalitetin e përparuar të kartave - duke shtuar shënjuesit tuaj, trekking, rrugët edhe me shume. Gjithashtu në dispozicionin tuaj hartat satelitore, hartat e lartësive dhe relievit, dhe harta funksionale të motit me mbështetje parashikuese.

Përdoreni me kënaqësi!

Harta po ngarkohet, ju lutem prisni ...

Këshilla të dobishme për udhëtarët. Hacks e jetës

A nuk është koha që ne të udhëtojmë ?! ;)
asist

Duke u zgjuar një mëngjes pas një gjumë të shqetësuar, Gregor Zamza zbuloi se ishte kthyer në një insekt të tmerrshëm në shtratin e tij.

Ngarkimi i hartës, ju lutemi prisni ...